Rrëfehet 38-vjeçari që vrau Osama Bin Laden

0

Për tre vite me radhë është njohur si “qitësi”. Tashmë njeriu që vrau kryeterroristin Osama Bin Laden ka një emër. Ai është 38-vjeçari amerikan Rob O””Neill, pjesë e forcave speciale elitë në SHBA.

RobNë një intervistë për Fox, 38-vjeçari rrëfen momentet kur vrau terroristin më të kërkuar të botës, duke e qëlluar tre herë në kokë.

Sot Rob O””Neill është detyruar të lërë forcat e armatosura pas 16 vitesh shërbim, por as ai dhe as familja e tij nuk tremben nga zbulimi i identitetit të tij në media.

“Njerëzit më pyesin nëse jemi të shqetësuar tashmë që u zbulua identiteti i Rob-it, sepse ISIS mund të hakmerret. Por unë u them se do vendos një parullë tek dera, ku të shkruaj “Hajdeni”.”- shprehet babai i Rob O””Neill. /BW/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »