Rodriguez befason Messin e Ronaldon

0

James Rodriguez, lojtari i ri i Bayern Munichut, ka ambicie të mëdha për të ardhmen.

Ylli kolumbian, James Rodriguez e ka lënë Real Madridin për t’iu bashkuar kampionit të Gjermanisë, Bayern Munichun.

Edhe pse e ka ndryshuar klubin, synimet e Rodriguez mbeten të mëdha. Ai synon të pasoj rrugën e Lionel Messit dhe Crostiano Roaldos.

I pyetur nëse ai do të këtë sukses si yjet e Barcelonës dhe Madridit, James tha: “Pse jo? Ata janë lojtarë të mëdhenj. Unë do të jem i gatshëm për gjithçka që ndodh në të ardhmen dhe do të përmirësohem në botën e futbollit”.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »