Rezultatet e para preliminare në Shqipëri (Të plotësuara)

0

Rezultatet e para preliminare të dala nga “EXIT-POLL” i IP Marketing në bashkëpunim me OraNews në Shqipëri nxjerrin rezultatet e para për bashkitë më të mëdha, transmeton Indeksonline.

foto

Rezultatet e plotësuara

Tirana: Erion Veliaj (PS) me 50-54.5% kundër Halim Kosovës me 38-42% dhe Gjergj Bojaxhi (I pavarur) me 4-7% nga 5500 të intervistuar.

Shkodër: Voltana Ademi (PD) me 52-56% kundër Keti Bazhdari (PS) 40-44% nga 4000-4200 të intervistuar.

Durrës: Vangjush Dako (PS) me 50.5-54.5% kundër Grida Dumës (PD) 45.5-49.5% nga 4000-4200 të intervistuar.

————————–

Tirana: Erion Veliaj (PS) me 50.5-54.5% kundër Halim Kosovës me 38-42% dhe Gjergj Bojaxhi (I pavarur) me 4-6%.

Shkodër: Voltana Ademi (PD) me 51-55% kundër Keti Bazhdari (PS) 41-45%, dhe është bashkia ku po bëhet lufta më e madhe hap pas hapi.

Durrës: Vangjush Dako (PS) me 50-54% kundër Grida Dumës (PD) 45-50%./Indeksonline/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »