Receta natyrale për heqjen e pikave të zeza në hundë

0

Në pikat e zeza të hundës gjenden baktere, pluhur dhe gjëra tjera të ndyra.

Këto pika zakonisht gjenden në hundë, por edhe në mjekër dhe ballë.

E mira e këtyre pikave është se mund të hiqen përgjithmonë pa ndihmën e ndonjë dermatologu vetëm me ndihmën e ilaçeve natyrale, të cilat kanë edhe efekte parandaluese.

Dy metoda natyrale për heqjen e këtyre pikave të bezdisshme në hundë:

Metoda me të bardhë të vezës

Të bardhët e vezës janë të pasura me proteina dhe iu ndihmojnë në përmirësimin e shëndetit të lëkurës si dhe trajtimin e pikave të zeza.

Gjithashtu, të bardhët e vezës ndihmon edhe në absorbimin e vajit të tepërt nga lëkura. /Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »