Reali vendos të shkarkoj Ancelottin?

0

Ndeshja e së shtunës mes Real Madridit dhe Getafes në Santiago Bernabeu, do të jetë ndeshja e fundit e Carlo Ancelottit si trajner i skuadrës mbretërore, shkruan gola.com

foto

Ancelotti po përfundon vetëm sezonin e dytë te Real Madridi, ndërsa këtë edicion, po e përfundon pa asnjë trofe, diçka kjo e papranueshme për një skuadër që bënë shpenzimet më të mëdha në futboll, në afrimin e lojtarëve më të mirë.

Rafael Benitez, po llogaritet njëra ndër alternativat më të mundshme për të zëvendësuar Ancelottin, i cili tani edhe është informuar nga drejtuesit e klubit, se janë të interesuar edhe për trajnerë të tjerë./Indeksonline/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com