Reali për të dytën herë më radhë në finale të Ligës së Kampionëve (Video)

0

Real Madrid ka eliminuar Atletico Madridin në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 4:2, për të kaluar për herë të dytë më radhë në finale të Ligës së Kampionëve.

Real Madrid ka humbur 1:2 nga Atletico Madrid në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, por është kualifikuar në finale fal fitores në ndeshjen e parë 3:0.

Golat për Atleticon në këtë ndeshje i shënuan Saul dhe Griezmann, ndërsa golin e vetëm për Realin e shënoi Isco.

Pas kësaj fitoreje Reali eliminon Atleticon për herë të katërt me radhë në Ligën e Kampionëve, për të kaluar në finale për herë të dytë radhazi, ku e pret Juventusi që mbrëmë eliminoi Monacon. /Express/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »