Real Madrid e dëshiron mesfushorin e Manchester United në janar

0

Real Madrid është duke e përgatitur një lëvizje befasuese për mesfushorin e Manchester United në janar.

Bëhet fjalë për spanjollin Juan Mata, sipas Daily Express.

Në ndeshjet e fundit, Jose Mourinho nuk e ka aktivizuar Matan, kontrata e të cilin në United skadon në fund të këtij sezoni, transmeton Express.

“Djajtë e Kuq” mund të pajtohet për ta shitur 29-vjeçarin në janar, në mënyrë që mos ta humbasin me parametra zero verën e ardhshme.

Mata është rritur në sistemin e të rinjve të Madridit, dhe mund të joshet nga një rikthim në rrënjët e tij në “Beranabeu”.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »