Real Madrid e dëshiron mesfushorin e Manchester United në janar
14:51 | 08 Nentor 2017

Real Madrid është duke e përgatitur një lëvizje befasuese për mesfushorin e Manchester United në janar.

Bëhet fjalë për spanjollin Juan Mata, sipas Daily Express. Në ndeshjet e fundit, Jose Mourinho nuk e ka aktivizuar Matan, kontrata e të cilin në United skadon në fund të këtij sezoni, transmeton Express. “Djajtë e Kuq” mund të pajtohet për ta shitur 29-vjeçarin në janar, në mënyrë që mos ta humbasin me parametra zero verën e ardhshme. Mata është rritur në sistemin e të rinjve të Madridit, dhe mund të joshet nga një rikthim në rrënjët e tij në “Beranabeu”.

Alba Hoxha