Ramadani – “Putevi Srbija” ka asfaltuar rrethë 3 km rrugë në komunën e Bujanocit

0

Duke iu falënderuar ndërmarrjes shtetërore publike “Putevi Srbije” janë asfaltuar rrethë 3 kilometra rrugë në territorin e komunës së Bujanocit, ka thënë Enver Ramadani nga departamenti për investim dhe zhvillim në komunën e Bujanocit, për portalin bujanovacke.

“Putevi Srbije, ju kanë përgjigjur pozitivisht ftesës së kryetarit të komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi. Kjo ndërmarrje ka asfaltuar 1.5 km në rrugën Tërnoc-Breznicë dhe në Bajën e Bujanocit 1.6 km”, është shprehur Ramadani, për bujanovacke, ai ka cituar se këto kilometra të asfaltimit buxhetit të komunës së Bujanocit nuk i kan kushtuar asnjë dinarë./BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »