Rama, Vucicit: Eja të luajmë basketboll në Tiranë
10:48 | 10 Nentor 2014
Kryeminstri i Shqipërisë, Edi Rama si duket ia ka prishur ditën kryeministrit serb, Aleksandar Vucic. Në konferencën për shtyp, dy kryeministrat janë pyetur edhe për incidentin në Beograd në ndeshjen Serbi-Shqipëri.Në pyetjen e një gazetari të Al Jazzeras, Rama ja thënë se nuk ka ardhur këtu të flas për futboll, por e tëra që mund të bëjë është të flas për basketboll0. "Nuk kam ardhur këtu të flas për futboll. Ajo çfarë preferoj të flas, është për basketboll. Nga këtu propozoj një ndeshje basketbolli në Tiranë mes veteranëve serb dhe shqiptarë. Nëse Vucic pranon këtë ftesë, do të ishte fantastike" ka thënë Rama. Kryeminstri serb ka thënë se kjo çka po flet Edi Rama është provokim./Indeksonline/

Alesia Bami