Rama dhe Vuçiç vendosin: Takimi më 10 nëntor

0
Rama dhe Vuçiç vendosin: Takimi më 10 nëntor

Pas një bisede telefonike, kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe ai serb, Aleksandër Vuçiç kanë vendosur që takimin ta zhvillojnë më datë 10 nëntor.

Sipas Zyrës së Shtypit të Kryeministrisë, “ata ranë dakord se incidentet që shoqëruan ndeshjen e futbollit Serbi – Shqipëri ishin tejet të padëshiruara, transmeton OraNews.tv.

Të dy kryeministrat kanë ranë dakord që të mund të bashkëpunojnë për stabilitet rajonal.

Takimi mes Ramës dhe Vuçiç u vendos përfundimisht se do të mbahet më datë 10 nëntor në Beograd.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »