Qyteti më vdekjeprurës në botë, pamje të frikshme Çernobili

0

Katastrofa bërthamore e Çernobilit e vitit 1986 mori 30 jetë njerëzish dhe plagosi 134 njerëz të tjerë.

Ngjarja ndodhi në Planetin e Energjisë Bërthamore të Çernobilit në Pripyat të Ukrainës.

Kjo ndodhi për shkak të një defekti në reaktorin dhe pasojat çuan në atë që u bë një nga ngjarjet më shkatërruese bërthamore në histori, përcjell albeu.com

Zona tani është e ndotur aq me rrezatim se është e pabanueshme me qasje në vende të caktuara të ndaluara rreptësisht.

Ajo që mbetet është një portret joshës, por shpesh mahnitës i rreziqeve të energjisë bërthamore.

Për vite të tëra fotografët kanë qenë duke kapur imazhet e Çernobilit dhe këto fotografi të marra nga fotograf bjellorusi Vladimir Migutin janë vërtet frymëzues.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »