Qeverisjet lokale kanë për detyrë të hapin vende të reja të punës e jo të merren me gjeopolitikë

0

Këshilltari në kuvendin komunal në Bujanoc, Nenad Zafiroviq nga Partia Përparimtare Serbe ka polemizuar në seancën e fundit për problematikën e Bujanocit.

Ai tha se për qeverisjet lokale nuk është gjeopolitika por ndonjë vend i ri pune dhe të regullojnë rrugët.

“Detyra e qeverisjes lokale është të rregullojë rrugët, të zbrazë kontejnerët, të kosit barin por nëse mundet të hap ndonjë vend pune ndërsa gjeopolitikën ja leni dikujët tjetër”, ështe shprehur Zafiroviq duke thënë se jemi të vegjël të merremi më këto tema, shkruan “Bujanovacke”.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »