Qershor i ftohtë, ja si do të jetë moti për ditën e sotme në Kosovë

0

Derisa në Evropën perëndimore fusha të presionit të lartë dhe masa më të ngrohta të ajrit do të sjellin mot më stabil dhe të ngrohtë, mbi rajonin tonë masat e ftohta ajrore që depërtuan nga veriu i kontinentit dhe fusha të presionit të ulët do të kushtëzojnë mot më të ftohtë, me vranësira dhe kohë pas kohe me reshje shiu.

Këto janë detajet e ditëve në vazhdim:

25.06 – Mot kryesisht me vranësira. Gjatë mbrëmjes dhe natën kohë pas kohe priten reshje të dobëta shiu.

26.06-27.06 – Mot më i ftohtë, kryesisht i vranët, e kohë pas kohe me reshje shiu.

28.06-29.06 – Mot kryesisht me vranësira, poashtu me reshje shiu. Pasdite reshjet mund të shoqërohen edhe me bubullimë

Temperaturat e ajrit do të vazhdojnë të pësojnë rënie të ndjeshme nën vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 9C deri në 13C, e maksimalet nga 17C deri në 23C.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »