Qeni që di më shumë se 1,000 fjalë (Video)

0

Qeni Collie e ka kujtesën më të madhe që është testuar ndonjëherë në qenie jo njerëzore.

Collie i di 1,022 lodra të ndryshme dhe mund t’i tërheqë ato sipas emrit që kanë, transmeton lajmi.net

Ajo gjithashtu kupton emrat e zakonshëm, si shtëpi dhe pemë, dhe mund të nxjerrë kuptimin e fjalëve të reja në bazë të atyre që tashmë i di. /Lajmi.net/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »