Qeni përpiqet të ringjallë pronarin e tij, pamjet më prekëse që mund të keni parë (Video)
14:51 | 19 Nentor 2017

Pamjet prekëse këtë herë vijnë nga Kina, ku një burrë kishte humbur vetëdijen teksa po shëtiste me qenin e tij dhe kishte rënë pa ndjenja në rrugë. Qeni e përkëdhel pronarin e tij me kthetrat e para dhe ne kokën e tij përpiqet të lëvizë edhe kokën e njeriut, e cila është përplasur nga rënia e befasishme. Kalimtarët ishin të befasuar me veprimin e qenit dhe nuk kanë hezituar ta regjistrojnë momentin për ta ndarë më pas atë në YouTube. Burri kishte humbur ndjenjat gjatë ecjes sipas raportimeve të mediave kineze. Përveç kësaj, dëshmitarët e vendngjarjes thirrën menjëherë ambulancën dhe shoqëruan qenin derisa pronari i tij u transportua në një spital aty pranë. Videoja mori “dhenë” në rrjetet sociale, ku mijëra njerëz kanë vlerësuar reagimin prekës të qenit që u shqetësua pamasë për të zotin e tij. Qytetari që ka shpërndarë videon në rrjetin social kinez Weibo tha: Qeni është miku më i mirë i njeriut!”
Aurela Hoxha