Qendra e Bujanocit “Sheshi i Paqes”

0

Vendi ku u diskutua shum për vendosjen e emërit, përplasje gjithmon ndërmjet opozites dhe pushtetit, për ta emëruar sheshi “Skenderbeu” dhe asnjëher nuk u arrit qëllimi, tani zyrtarisht njihet si sheshi i “Paqes” dhe sheshi “Karagjorgje Petroviq”, ndërsa në opinion ende vazhdon emëri “Qendra e qytetit”, andaj po ju paraqesim pamje të bukura nga qendra e Qytetit të Bujanocit, ku me të vërtet i bën të mburren banorët të cilët edhe e shijojn këtë shesh duke pirë kafen në kafiterit për rreth sheshit./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »