PVD me kokë poshtë largohet nga Konçuli, LPD merr 413, PVD vetëm 26 vota

0

Në fshatin Konçul të komunës së Bujanocit sot janë përsëritur votimet për KNSH, të cilat me vendim të KRZ janë anuluar për shkak të parregullsive.

DSCN6156Sipas kryetarit të komisionit zgjedhorë të këtij vendvotimi Zylqefli Sherifit, procesi zgjedhorë ka ecur në rregull dhe nuk është evidnetuar ndonjë parregullsi gjatë ditës së sotme. Në bazë të rezultateve preliminare, PD-BDL ka marrë 6 vota, LPD-PDSH-RD ka marë 413 vota, PVD-UDSH ka marrë 26 vota, Nagip Taipi ka marrë 0 vota dhe Sevdail Hyseni ka marrë 0 vota. Në këtë vendvotim të drejt vote kanë patur 793 ndërsa sot kanë votuar 445 veta. Sipas rezultateve të 26 tetorit PD kishte marrë 22 vota, LPD 603, PVD 73 vota, Nagip Taipi 0 dhe Sevdail Hyseni 0 vota./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »