Punë e kryer: Ja kur do të transferohet Pogba te Barcelona

0

Kalimi i Paul Pogbas te Barcelona duket punë e kryer. Sipas të përditshmes katalunas, Mundo Deportivo Juventus dhe Barcelona kanë arritur marrëveshje për transferimin e francezit në Camp Nou gjatë vitit 2016.

foto.php5

Drejtori sportiv i Barcelonës, Ariedo Braida dhe menaxher i përgjithshëm i Juventus i Juventusit, Beppe Marotta, kanë pasur një takim të nënën në mbrëmje për ta finalizuar marrëveshjen për Pogban.

Dhe, është rënë dakord që ish anëtari i Manchester Unitedit do luaj edhe këtë vit te Juventusi, dhe më pas të transferohet në Barcelonë, e cila nuk ka drejtë të transferoj lojtarë deri në janar të vitit 2016.

Gjithashtu, Mundo Deportio ka mësuar se dëshira e Pogbas është të luaj te Barcelona, pasi është mahnitur me lojën e tyre në finalen e Berlinit. Ai ka oferta të majme edhe nga Manchester Cityt dhe PSG, por nuk i interesojnë paratë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »