Publikohen fotot e para të murit mes Hungarisë dhe Serbisë

0

Në fshatin kufitar hungarez Morahalom është duke përfunduar ndërtimi i murit testues që synon ta parandalojë rritjen e numrit të emigrantëve.

muri1

Muri është i gjatë tri metra, ndonëse ishte thënë se do të ishte katër metra. Njëra pjesë e murit do të përbëhet nga blloqet e betonit dhe telit metalik, kurse pjesa e tjetër është konstruksion metalik. Gjithashtu mund të shihen edhe hapësirat e dyerve nëpër të cilat do të kalojnë njerëzit dhe automjetet. /KK

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »