Protestuesit nuk dorëzohen, flenë para qeverisë (Foto)

0

Protesta e madhe e Zoran Zaevit për dorëheqjen e qeverisë së Nikolla Gruevskit i cili përfundoi para pak çastesh vazhdon në formën e tij të përhershme.

foto

Dalngadal ka filluar të pastrohet nga mbeturinat bulevardi Ilinden dhe parku, ndërsa me makina dhe kamionë janë sjellë mijëra shtretër, thasë për gjumë dhe tenda për fazën e dytë të protestës së përhershme.

Tani ka filluare vendosja e kampit në vet bulevardin para Qeverisë dhe në vendet me barë ku aktivistët do të kampojnë deri në dorëheqjen e qeverisë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »