Presidenti i Shqipëries “Bujar Nishani” vizitoi Bujanocin (Foto&Video)

0

Presidenti i republikës së Shqipëries Bujar Nishani sot ka vizituar qytetin e Bujanocit, ku është pritur nga kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi, kryetari i këshillit kombëtar Shqiptar Jonuz Musliu dhe Deputeti popullor Fatmir Hasani.
Presidenti Shqiptarë Nishani, sot pasi kaloj pikën kufitare Dheu i bardh-Konçul, gjat rrugëtimit të tij për në qytetin e Bujanocit rrugës në fshatin e Konçulit ku përpos stolisjes me flamuj kombëtarë është duartrokitur nga banorë të shumt të këtij vendbanimi ku kishin dalur për të i dëshiruar mirë se ardhëje Presidentit të parë Shqiptar në këtë trevë. Gjat komferencës së bërbashkët presidenti Nishani ka shprehur knaqësin për mikpritjen e ngrohët që ju është bër nga struktura politike në Bujanoc dhe nga qytetarët e Bujanocit, Nishani ndër të tjera tha se ne kemi detyr kushtetuese që të kujdesimi për Shqiptarët në qdo vend ku ata jetojn, Presidenti ka vizituar edhe shkollën fillore “Muharrem Kadriu” (shkollën e re) ku është mikpritur nga nxënesit, mësuesit, dhe banorët e shumt të fshatit Tërrnoc. Presidenti ka vizituar edhe shkollën fillore , BujanociNet në bashkpunim me portalin LuginaPress dhe RTV Spektrin jan duke pregaditur materialin tjetër posa të jetë i gatëshem ne do ta botojm./BujanociNet/
Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »