Preshevë: Shiu dhe era dëmtonë objekte të ndryshme (Foto)

0

Sot rreth orës 19:50 qyteti i Preshevës është përfshirë nga një shi i madh, i cili ishte i shoqëruar edhe me erëra të forta.

Nga shiu dhe erërat e fuqishme, janë dëmtuar mjaft objekte afariste dhe dëme në bujqësi, raporton BujanociNet.


Ekipet e BujanociNet jan prezente në qytetin e Preshevës, ndërsa shijrat dhe erërat edhe më tutje jan prezent në qytetine  Preshevës por me intizitet më të ulët thonë reporterët e mediumit tonë BujanociNet.

Ekipet e Policisë jan prezente për të mbajtur situatën nën kontrollë, edhe për të ju dalur në ndihmë qytetarëve nëse erërat dhe shiju krijojn probleme për të njoftuar shërbimin e ndihmës së shpejt./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »