Pranojnë vullnetarisht të shkelen nga lopët për fat të mbarë (Video)

0

Burrat në Indi pranojnë vullnetarisht të shkelen nga lopët për fat të mbarë.

Ky ritual i lashtë besohet se u sjell prosperitet vetë atyre dhe fshatrave të tyre, transmeton Express.

Shumë pjesëmarrës lëndohen seriozisht, por ata besojnë se fati i tyre do të rritet gjersa lëndimet iu shërohen.

Për më shumë shikojeni videon më poshtë:

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »