Pranga prej 88 mijë voltësh, për të ndaluarit e padëgjueshëm! (Video)

0

Janë krijuar pajisje që mund të shfrytëzohen në formë të prangave, nëpër të cilat kalon elektricitet deri në 88 mijë volt.

voltage

Këto pranga me dirigjim janë krijuar për të ndaluar të cilët nuk ju binden urdhrave derisa janë në qendër të policëve.

Prangat që për momentin shfrytëzohen në Shtetet e Bashkuara dhe në Meksikë, shfrytëzohen për bllokimin e këmbëve apo të duarve të të ndaluarit, transmeton Telegrafi.

Sinjali i lëshimit të rrymës jepet me anë të dirigjuesit që vepron në diametër deri në njëqind metra.

Në videon e postuar më poshtë, shihet një rast kur një burrë është i lidhur me pajisjen që lëshon rrymë dhe dhimbjet që përjeton. /Telegrafi/

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »