“Porta për në Ferr”: Frikë nga gropa misterioze që nxjerr flakë! (Video)
10:00 | 10 Prill 2015

E gjerë deri në një metër, kjo gropë e çuditshme nxjerr flakë dhe po lëshon nxehtësi të madhe përreth.

ldquo-porta-p-euml-r-n-euml-ferr-rdquo-frik-euml-nga-gropa-misterioze-q-euml-nxjerr-flak-euml-video_hd Kjo gropë ka zgjuar interesim të madh të gjeologëve dhe mediave, të cilët po vizitojnë pjesën malore në Uruqmi të Xinjiangut të Kinës, ku u shfaq ky fenomen. People’s Daily Online raporton se në bazë të matjeve në dy metra largësi, kjo gropë lëshon deri në 792 gradë Celsius nxehtësi, duke e bërë të pamundshme të shikohet se sa e thellë është, transmeton Telegrafi. Kjo “portë për në Ferr”, siç e kanë quajtur vendasit, djegë gjithçka që i vihet sipër, ndërsa nuk dihet ende se çfarë është. Autoritetet në vend janë duke bërë studime të hollësishme për të zbuluar këtë fenomen. /Telegrafi/ https://www.youtube.com/watch?v=xnLsU6OoDEE
Françeska Jaçe