Policia zbulon 13 kg marihuanë në një veturë me targa të Shqipëries në Horgosh (Foto)
14:10 | 01 Shkurt 2017
Policia Kufitare, në pikën kufitare Horgosht, në dalje nga vendi, ka konfiskuar më shumë se 13 kilogramë të narkotikëve e dyshuar të jetë e tipit marihuanë dhe ka arrestuar dy persona, me shtetësi Shqiptare.

Gjatë inspektimit të automjeteve të udhëtarëve të tipit "Mercedes" me targa shqiptare, në bonker të ndërtuar posaçërisht në automjete tek pragjet zgavër, policia në bashkëpunim me doganierët kanë zbuluar se fshihen gjithsej 13 kilogram e 620 gram të drogave narkotike e tipit marihuanë, të paketuara në 12 paketa.

Dy të dyshuar jan me shtetësi të Shqipërisë me iniciale L.R (1987), dhe K.V (1984) policia kikinds ka urdhëruar mbajtjen deri në 48 orë, pas së cilës atyre do të  ju ngritet akuzat penale nga Prokororia e Lartë Publike në Suboticë./BujanociNet/

Alesia Bami