Policia në Gjilan vret një person që theri me thikë një 11 vjeçare dhe një polic
15:02 | 09 Korrik 2016
Një person ka mbetur i vdekur pas një përleshje që ka pasur me disa pjesëtarë të Policisë së Kosovës në qytetin e Gjilanit. Ndërsa një pjesëtar i policisë është në gjendje të rëndë nga plagët që ka marrë nga viktima. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani ka konfirmuar rastin për KTV-në. Sipas tij, viktima ka therur me thikë një vajzë 11-vjeçare e cila është jashtë rrezikut për jetën. “Policia është njoftuar se një vajzë e re është sjellë në Emergjencë në spitalin e qytetit si pasojë e therjes me thikë. Policia më pas ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka lokalizuar të dyshuarin. Ai ka sulmuar policët dhe njëri nga pjesëtarët e policisë është dërguar në QKUK për trajtim të mëtutjeshëm, pasi gjendja e tij shëndetësore është e rëndë. Në përleshje e sipër një plumb i shkrepur nga arma zyrtare ka kapur të dyshuarin i cili ka mbetur i vdekur”, ka thënë Hashani. Ai ka bërë me dije se në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori dhe hetimet për rastin po vazhdojnë.

Kristin Prengaj