Policia konfiskon fishekë tek një pasagjer shqiptar tek “Dheu i Bardhë”
15:02 | 20 Korrik 2016

Policia kufitare tek “Dheu i Bardhë” gjatë kontrollimit të pasagjerit - të dyshuarit mashkull shqiptar i janë gjetur dhe konfiskuar 250 copë fishekë të kalibrit 9 mm.
Me urdhër të prokurorit është bërë kontrollimi i shtëpisë së të dyshuarit, ku janë gjetur dhe konfiskuar edhe 280 copë fishekë të kalibrit 7.62 mm dhe një fishek i kalibrit 9 mm. Me urdhër të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/
 
Rashel Kolaneci
S