Policia komfiskon 6,700 paketa cigaresh pa pulla akcize në Bujanoc (Foto)

0

kerri-1

Policia e stacionit policor në Vrajë ka gjetur dhe konfiskuar 6,700 paketa cigaresh në fshatin Zhbevc të komunës së Bujanocit.

Policia ka ndaluar një veturë të tipit “Audi” me targa të Bujanoc, e drejtuar nga një njeri rreth moshës 30 vjeqare nga rrethina e Bujanocit, ku ka gjetur 6.500 paketa cigaresh pa pullë akcize, dhe pastaj i ka komfiskuar mallin.

Gjithashtu tek personi nga rrethi i Bujanocit u gjet 200 paketa cigaresh pa pullë akcize.

Policia ka përcjellur landën për prokurorin themelore publike të Vrajës , ku prokuroria themelore publike e Vrajës ka ngritur padi penale për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer një tregti të paligjëshme të krimit, thuhet në njoftimin e lëshuar nga Policia për mediume./BujanociNet/

kerri-2

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »