Policia e vrajës komfiskoi pesë kilogram marihuanë (Foto)
14:15 | 28 Prill 2017
Anëtarët e Policis nga Vraja dje kan konfiskuar pesë kilogram substanca të dyshuara narkotike e cila dyshohet të jetë marihuanë, dhe ka arrestuar M.C. (1995) dhe N.J. (1995) nga Leskovci, të cilët ishin në "Citroen", në të cilën u gjetë droga.

Pesë pako marihuanë të fshehura në sediljet e pasme të makinës me targa të Vrajës e cila u zbulua në kontrollin dhe pikën e kontrollit të sigurisë në fshatin xhep në komunës së Vlladiçin Hanit.

Me urdhër të zëvendës prokurorit të Prokurorisë së Lartë Publike në Vrajë, M. C. dhe N. J. vendosen për paraburgim për 48 orë, për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer veprën penale të prodhimit të paautorizuar dhe trafikimin e drogës./BujanociNet/

Nevina Shtylla