Policia e Kosovës nuk lejohet të patrullojë me vetura në Karaqevë (VIDE

0
Karaqeva

Ekziston një vend ku Policia e Kosovës mund të patrullojë vetëm në këmbë, por jo edhe me vetura zyrtare.

Kjo është Karaqeva, ku policët kosovarë shkojnë vetëm nëpër udhë anësore, transmeton Klan Kosova.

Dy rrugët tjera, ajo e bërë nga KFOR-i dhe tjetra e asfaltuar, janë të ndaluara për policinë e Republikës së Kosovës.

Kjo konsiderohet si çështje politike.

Banorët thanë se kanë nevojë për forca të rendit të Kosovës.

Kronikë nga Rilind Matoshi.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »