Rihapet prap vendkalimi në Dobrosin

0

( E plotsuar ) Dikush po luan me Luginën e Preshevës me mbylljen e vendkalimeve dhe rihapjen e tyre, RTV Spekteri ka njoftuar se prapë është rihapur pika kufitare në fshatin Dobrosin./BujanociNet/

——————————————————————-

Policia e Kosovës mbyllë vendkalimin kufitar në Dobrosin

Prap është mbyllur vendkalimi kufitar në fshatin Dobrosin, para pakë ditësh është mbyllur dhe prap rihapur dhe ishte paralajmruar mbyllja prapë nga dita e Hënë, raporton RTV Spekteri.

Për dallim nga ndalesa e parë kësaj here përpos për banorët e fshatit Dobrosin, kalimtarët që nuk jan nga Dobrosini nuk mund të kalojnë nga kjo pikë, ky vendim po zbatohet nga Shërbimi policor i Kosovës duke ju ndaluar qytetarëve të kalojnë përmes pikës kufitare të Dobrosinit pasi simbas Policis së Kosovës kjo nuk njihet si pikë kufitare dhe qdo qytetarë llogaritet se po bënë kalim ilegal të kufirit./BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »