Polici ia terron “shapull” refughjatit në Preshevë

0

Siq ka njoftuar nëpërmjet një deklarate Ministria e Punëve të Brendshme e Sërbisë në qendrën për pranimin e refugjatëve në Preshevë ka ndodhur një incident ku një zyrtar i Policisë ka goditur një refugjat nga lindja e mesme, thuhet në deklaratë MPB-së.

IMG_20150823_125029

MPB e Serbisë dënon sjelljet e tilla të policëve duke shtuar se do të hetojë të gjitha rrethanat e këtij rasti dhe në bazë të rezultateve të hetimit do të marrë masat përgjegjëse ligjore, thuhet në deklaratë të MPB-së./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »