Poeti nga Medvegja, Rexhep Abazi në garë evropiane të poezisë në Paris

0
Medvegjë – Poeti nga Medvegja, Rexhep Abazi do të merr pjesë në evenimentimin ndërkombëtar Takimet poetike të akademisë Evropiane të arteve, që do të mbahet me 26 prill në Paris.
00_12_142485005437491926Në këtë eveniment me karakter garues, Abazi do të shkojë si anëtar i shoqatës “Feniks” dhe lidhjes së shkrimtarëve dhe artistëve nga Presheva, Bujanoci dhe Medvegja “Faik Konica”. “Në këtë kompetencë ndërkombëtare për të cilën janë paraparë tre çmime do të garojmë me poezi autoriale të cilën tashmë e kemi dorëzuar në gjuhën shqipe dhe frenge”, tha Abazi. (mepress.info)

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »