Plagosen dy shqiptarë në Amsterdam
10:14 | 14 Dhjetor 2015
Plagosen dy shqiptarë në AmsterdamDy shqiptarë të moshës 23 dhe 28 vjeç kanë mbetur të plagosur në Amsterdam mesnatën e së premtes.
Ata ishin shënjestra e një sulmi me armë, ndërkohë që identiteti i tyre dhe rrethanat e ngjarjes mbeten ende të paditura. Shqiptarët ndodhen në gjendje kritike për jetën. Policia rrethoi zonën dhe ushtroi kontrolle të rrepta, madje edhe me helikopter, nuk arriti të kapte ndonjë prej autorëve./Lapsi

Nevina Shtylla