Pirlo: Isha shumë afër Chelseat

0

Ylli italian, Andrda Pirlo tashmë ka kompletuar transferimin e tij nga Juventusi te Neë York City, por ai ka folur për të kaluarën e tij dhe se sa pranë ishte të kalonte te Chelsea.

pirlo-isha-shum-euml-af-euml-r-chelseat_hd

Pirlo tregon se si në kohën e Ancelottit te Chelsea ishte fare pranë që t’i bashkohej teknikut italian.

“Krejt rastësisht e takoni dikë në jetë që nuk është babai juaj, por e shikon si baba dhe Carlo Ancelotti ishte ai njeri për mua”.

“Kur ai ishte te Chelsea, ne kemi pasur shumë telefonate për t’u bashkuar me të. Unë isha i interesuar, dhe ka pasur mjat shumë diskutime në klub”.

“Problemi ishte te oferta, sepse Milani kërkoi një lojtar të Chelseat në shkëmbim dhe kështu nuk u arrit asnjë lloj marrëveshje”, potencoi Pirlo. /Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »