Pionierët e Klubit Futbollistik”Tërnoci ” shpallen kampion(Foto)

0

Kampionët ne fuqi, Pionerët e KF.Ternocit sot zyrtarisht kan pranuar çmimin kampion në Ligën e Regjionit të Serbisë Lindore, me ç’rast në mënyrë zyrtare u dorzua kupa nga përfaqsuesit e kësaj lige.

Për ta nderu suksesin e këtyre djelmoshave sot në stadiumin e Tërnocit, në mënyrë zyrtare pionierët e KF”Tërnoci” janë shpallur  kampion në Ligën e Regjionit të Serbisë Lindore më çrast iu është  ndarë  kupa nga përfaqsuesit e kësaj lige.

Drejtori i KF”Tërnoci” nga Tërnoci Enis Salihu ka shprehur kënaqsinë e tij që pionierët e klubit që drejton janë shpallur kampi0n. Salihu duke uruar pionierët përgëzon edhe trenerët Faruk Nazifi dhe Muharrem Elmazi për punën e palodhshme./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »