Pija e shëndetshme që ju ndihmon të largoni kilogramët e tepërt

0

Mjeku popullor amerikan ka dizajnuar një pije efektive që kontribuon në luftën kundër kilogramëve të tepërt.

Doktor Oz thotë se kjo pije në mënyrë të veçantë ndikon për pastrimin e trupit dhe ruajtjen e vitalitetit.

Përbërësit:

1 litër ujë

5 pese të çajit të gjelbër

1 portokall

Mentë

Përgatitja:

Në ujin e nxehtë, shtoni pesë qese me çaj jeshil. Lërini ato për rreth 3 minuta derisa të ftohet. Pritini portokallin në feta. Hidhni çajin e gjelbër në një kavanoz të madh me kapak dhe shtoni feta portokalli dhe një grusht menta. Mbylleni kavanozin dhe lini atë brenda natës për të mbajtur përbërësit mirë së bashku.

Dr Oz rekomandon që një gotë me këtë pije ta përdorni para çdo vakti dhe premton se do të fitoni betejën me kilogramët e tepërt.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »