Pesë fakte interesante për botën ujore, vullkanet dhe alienët

0

Lajmi.net sjellë disa fakte shumë interesante për botën ujore, tokën, shkencën dhe të panjohurën. Zbuloni më poshtë:

Japonia ka përafërsisht 200 vullkane dhe është shtëpia e 10% të vullkaneve aktivë në botë.

Për dhjetë minuta, një uragan liron më shumë energji se sa të gjitha bombat atomike së bashku.

Shkencëtarët rusë kanë parashikuar se njerëzimi do të takohet me alienët në vitin 2031.

Delfinët flejnë me një sy të hapur.

Disa oktapodë njihen për shkak se i hanë duart e tyre kur janë në situata stresuese.

/Lajmi.net/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »