Përvjetori i 13-të i dëshmorëve Shaban Bajrami dhe Besim Xhemaili (Foto)

0

Sot, më: 7 mars, u shënuar rënia heroike e dy dëshmorëe të Breznicës Shaban R. Bajrami dhe Besim B. Xhemaili.

Jonuz Musliu

Qytetarë të shumtë ja kishin mësyer drejtë varrezave të fshatit, ku edhe pushojnë trupat e dëshmorëve për të përkujtuar rënien heroike të djemve të Breznicës.

Nën hijen e flamurit kombëtarë dhe nën qiellin e mrrolur si zakonisht që merr me 7 mars, familjarë, bashkëvendas, përfaqësuesit e OVL-së Sali Salihu, kryetari i KNSH-së z.Jonuz Musliu, përfaqësues të pushtetit lokal të Bujanocit Agim Haliti, përfaqësues të bashkësisë lokale të Breznicës e shumë qytetarë të shumtë thurrën fjalët më të mira të mundshme për dëshmorët e kombit.

Pas gjithë kësaj, u vendosën edhe kurora lulesh nga:
1. Familja Bajrami
2. Familja Xhemaili
3. OVL e UCPMB-së
4. Kryetar i KNSH-së z.Jonuz Musliu
5. Nëndega e LPD-së në Breznicë

Krejtë në fund, qytetarët shprehën ngushëllimet më të përzemërta për familjarët.
Breznicë, më: 7 mars, 2016./BujanociNet/

BALLINA familjaret 1 familjaret femija femija1 Jonuzi 1 Jonuzi 2 Jonuzi 3 Jonuzi 4 Jonuzi 5 Lule tek varrezat mikpritja perkujtimore

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »