Përmbytje të mëdha në Serbi (Video)

0

Përmbytje të mëdha në Serbi (Video)

Reshjet e shumta të shiut sërish kanë shkaktuar përmbytje në Serbi, kurse gjendje më alarmante paraqitet në disa zona të Serbisë lindore.

Mediat serbe raportojnë se në fshatrat Tekija dhe Boletin janë përmbytur qindra shtëpi duke shkatërruar shumë objekte.

Banorëve të kësaj zone u kanë dalë në ndihmë ushtria me makineri inxhinierike, kamionë dhe mjete të tjera.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »