Perleshje masive e nxenesve me thika në Preshevë, nje person ne gjendje me te rende (Foto)

0

Mbrëm rreth orës 17:30 disa të rinj janë përleshur duke përfunduar më lëndime të rënda trupore.

Të lënduarit janë dërguar në urgjenc, ndërsa njëri nga ta është therrur me thikë dhe menjëherë ndihma e shpjet e ka transferuar në spitalin e Vranjës. Sipas dëshmitarëve gjatë përleshjes janë përdorur shkopinj bejsbolli dhe thika. Ndëra i therruri me thikë ka pësuar pëderisa po i ndante.

Sipas informacioneve ai ka marrë dy therrje dhe është shtruar në repartin e kirurgjisë. Mjekët ende nuk konstatuar gjendejn e të riut nga Presheva.
Policia ka dalë në vendngjarje dhe është në kërkim të personave.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »