Përkujtohet dëshmori i UÇPMB-së Fatmir Ibishi (Foto)

0
Sot u mbajt homazhe tek vendi i rënjes së dëshmorit të parë të Ushtris Çlirimtare të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit në fshatin Konçul.
Sot u bën homazhe tek vendi i rënjes së dëshmorit të kombit Fatmir Ibishi nga Uglari i Gjilanit. si në qdo homazhe tjera të dëshmorëve në Luginën edhe kësaj here ishte një numër i vogël i bashkëluftarëve të dëshmorit Fatmir Ibishi.
OVL e UÇPMB-së, e përshëndeti këtë homazhë për nderë të dëshmorit të UÇPMB-së Fatmir Ibishi.
Ndërsa edhe Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar z.Jonuz Musliu mori pjesë në këtë homazhe ku tha se, Sot këtu në përkujtimin dhe rënjen heroike të komandant Fatmir Ibishi,  në vendin e rënjes në Konçul më 26.02.2000, aty ku krismat e pushkës së UÇPMB-së dhan kushtrimin dhe mobilizimin e djemëve dhe vajzave mbarë hapësirave Shqipëtare ti bashkohen misionit të shtrenjët të rrugës drejt bashkimit kombëtar! LAVDI veprës heroike të komandantit Fatmir Ibishi dhe Dëshmorëve të Kombit Shqiptar. LAVDI.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »