Përkujtohet dëshmori i kombit Berat Sinani nga Bilaçi

0

ovl jonuzi 1

Sot në Dobrosin me ftesën e OVL të UÇPMB-së u bë përkujtimi i dëshmorit nga Bilaçi i rën në fshatin Dobrosin.

Në përkujtim morën pjesë kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, z. Jonuz Musliu me stafin e ti si dhe Kryetari i veteranëve të luftës së UÇPMB-së z. Sali Salihu, në kët përkujtim u lexua vepëra mbi jetën e dëshmorit si dhe u vendos kurora me lule mbi varrin e dëshmorit./BujanociNet/

ovl jonuzi

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »