Përfundon seanca, PAN-i Kandidatin e ka por nuk i ka numrat

0

Kryesuesi i seancës së Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci e përfundoi seancën e sotme konstituive.

Enver Hoxhaj nga PDK-ja kërkoi edhe dy javë pasi tha se ende nuk i kanë numrat dhe kanë nevojë për konsultime dhe koordinime shtesë.

Ai tha se i kanë 60 vota, ndërsa nevojiten më shumë se 61 vota.

Lidhur me këtë, kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci tha se nuk ka kompetencë të përgjigjet lidhur me kërkesën e tyre.

Ai përfundoi seancën, duke thënë se do të shihet më vonë si do të veprojnë më tutje.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »