Përfaqësuesit e Komunës së Bujanocit takojn në Beograd përfaqësuesit nga agjensioni Turk të zhvillimit “TIKA”

0

Përfaqësuesit e Komunës së Bujanocit, Enis Salihi (shef i Zyrës për zhvillim ekonomik) dhe Enver Ramadani(shef i Departamentit të investimeve), realizuan sot takim në Beograd me përfaqësuesit e Agjensionit Turk të zhvillimit TIKA.

Qëllimi i këtij takimi kishte të bëjë me rikthimin e angazhimit të TIKA-së në Bujanoc.

Bashkëpunimi me TIKA-n ishte i ngusht gjatë periudhës 2008 – 2012, bashkëpunim ky që rezultoi me realizimin e projektit të madhë të ndërtimit të shkollës në Tërnoc./BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »