Për lindjen e fëmiut të parë nga viti i ardhshëm ndihmë prej 100.000 dinarë

0

Serbia deri në fund të vitit do të ketë ligj të ri për financimin dhe përkrahjen e familjeve që duan të kenë fëmijë, dhe për lindjen e foshnjes së parë prindërit do të marrin ndihmë prej 100.000 dinarëve bëjn të ditur mediat.
Sipas ligjit, do të rritet ndihma për lindjen e fëmiut të dytë, tretë dhe të katërt, thuhet në raportin e mediumeve.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »