Për fillim të lehtë të ditës: Smoothies me banane, belush dhe fara chia

0

 

Ndihmën më të mirë do të na japë smoothies me belush (boronicë e kuqe), fara chia dhe banane.

Vlerat nutritive të këtyre artikujve do të na ndihmojnë të jemi plot energji, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

▪ 1 banane,
▪ një grusht belush,
▪ 200 ml qumësht bademi,
▪ 1 lugë e vogël fara chia.

Përgatitja:

Qitni të gjithë përbërësit në blender dhe bluani mirë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »