Pema me 40 lloje të frutave (Video)

0

Sam Van Aken artist dhe profesor në Universitetin e Sirakuzës, përdor shartim interesant, për të krijuar pemë e cila do të mbajë në degët e saj rreth 40 lloje të ndryshme të frutave.

Pema

Procesi i shartimit përfshinë rrafshimin e disa degëve, nga një peme burbuqe, duke i prerë më pas degët e për t’i ngjizur së bashku me disa nga degët e frutave të ndryshme, transmeton Indeksonline.

Ajo për disa vite ka filluar të sjell fruta të ndryshme dhe në çdo pranverë ajo lulëzon degët me ngjyrë të bardhë,vjollcë, rozë, e në verë fillon prodhimet e saj.

Artisti Van Aken, thotë se kjo është një vepër arti të cilin e ka krijuar nga shumë duzinë të pemëve të cilat janë mbjellë në vende të ndryshme në mbarë Shtetet e Bashkuara./Indeksonline/

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »