Pavlović: Buxheti i Bujanocit ka rritje per punesime dhe perkahje te bujqesise

0

Kryeshefi i financave në komunën e Bujanocit Boban Pavlović ka deklaruar se buxheti i komunës për këtë vit është për zhvillim dhe i përshtatur për popullatën.

“Ne kemi pasë diskutime publike me bujqir dhe ata kanë shprehur dëshirën e tyre, andaj edhe buxheti këtë vit është rritur nga 8.75 milionë dinarë në raport me vitin 2016 në 23 milionë dinarë, për kët vit” ka thënë Pavlović.

Risi këtë vit është edhe buxheti i komunës që ka ndarë 10 milionë dinarë për punësimin dhe hapjen e vendeve të reja të punës dhe ky buxhet do ti ndahet ndërrmarrësve privat.

Buxheti i komunës së Bujanocit për vitin 2017 është 940.716.000 dinarë, ka thënë Boban Pavlović, kryeshef i financave në komunën e Bujanocit./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »